Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Home staging — czyli jak przygotować nieruchomość na sprzedaż

Sprzedaż domu czy mieszkania nie ogranicza się wyłącznie do wystawienia go na aukcję internetową. Pośród setek propozycji oferta może się zgubić, tym bardziej, jeśli nie będzie ona przykuwała uwagi. Zdobycie zainteresowania już na etapie prezentowania mieszkania w Internecie to często główne założenie biura nieruchomości. Jeśli dojdzie do tego umiejętna prezentacja pomieszczeń, klient z pewnością zdecyduje się na zakup. Kluczem do sukcesu okazuje się wcześniejsze przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż — czyli tzw. home staging.


Czym jest home staging?

W skrócie — home staging to przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż bądź wynajem. Polega on na zaaranżowaniu wnętrza w taki sposób, by było ono atrakcyjne dla oglądających, zarówno na etapie przeglądania aukcji internetowych, jak i prezentacji na żywo. Home staging z założenia jest działaniem niskobudżetowym, a więc często są to drobne zmiany kosmetyczne, które w efekcie potrafią podnieść wartość nieruchomości oraz skrócić czas sprzedaży.

Home staging szczególnie zalecany jest w przypadku nieruchomości, których oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, lecz jednocześnie brakiem chęci do zakupu.

Konsultacje agencji nieruchomości w zakresie home stagingu

Home staging można bez przeszkód przeprowadzić samemu. Aby był on jednak skuteczny, warto skorzystać z rad, jakich udziela biuro nieruchomości. Oto kilka z naszych propozycji.

home staging

1. Usuń widoczne usterki i odśwież wnętrze

Brak klamek w drzwiach czy zepsuty zamek to żaden oryginalny styl — to zwykła usterka. Jest ona widoczna przez oglądających, a więc zniechęca do zakupu. Agencja nieruchomości radzi, by w ramach możliwości naprawić uszkodzenia: wkręcić żarówkę czy wymienić zniszczone przedmioty. Warto także odświeżyć wnętrze poprzez odmalowanie ścian, najlepiej w stonowanych kolorach (jeśli pasują one do stylu).

2. Dokładnie posprzątaj mieszkanie

Nie wystarczy odkurzenie podłóg. Oczyść pomieszczenie z kurzu na obrazach, meblach, karni- szach, grzejnikach czy parapetach. Jeśli posiadasz białe meble lub odbijające światło powierzchnie, szczególnie zadbaj, by doprowadzić je do porządku — sprawią wrażenie nowoczesnego, prestiżowego wnętrza. Wszelkie dywany i wykładziny powinny zostać wyprane, a okna dokładnie umyte. Zwróć uwagę na kuchnię oraz łazienkę — te pomieszczenia w większości najbardziej interesują klientów. Jeśli będą wyglądały nieestetycznie, klienci odejdą. Na końcu przewietrz mieszkanie i zadbaj w nim o przyjemny zapach.

3. Pozbądź się zbędnych przedmiotów

Często, gdy jako agencja nieruchomości przychodzimy wykonać zdjęcia, spotykamy się z zagraconymi przestrzeniami. Mowa tu o przesadnych dekoracjach, porozrzucanych zabawkach dziecięcych, kosmetykach, dyplomach porozwieszanych na ścianach, a także różnych pojemnikach w kuchni czy personalizowanych gadżetach. Zalecamy, by pochować wszelkie tego typu przedmioty do szaf i kartonów, z kolei stare bądź zniszczone meble wynieść z pomieszczenia.

To zaledwie początek całej listy rzeczy, które warto wykonać, by niskim kosztem znacznie poprawić wystrój całego wnętrza. W ten sposób przygotowane mieszkanie jest gotowe, by wykonać w nim interesujące sesje fotograficzne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co zrobić, żeby pomieszczenie wyglądało lepiej, zadzwoń do naszego biura nieruchomości. Umówimy się na konsultacje w zakresie home stagingu.