Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rola agenta nieruchomości

Rola agenta nieruchomości – korzyści ze współpracy

Codziennie podejmujemy decyzje, jedne ważne, inne mniej. Większość ludzi sprzedaje swoje nieruchomości raz lub dwa razy w życiu. A zatem..? Czy lepiej podjąć ją samodzielnie, czy skorzystać z wiedzy osoby znającej rynek i zdolną do właściwego przygotowania transakcji?

Rola agenta w procesie decyzyjnym

Zarówno sprzedaż jak i zakup nieruchomości są związane z podejmowaniem decyzji mających poważne konsekwencje finansowe.  Współpraca z agentem daje poczucie pewności, że porady i rekomendowane rozwiązania będą optymalne.  

Dobry agent w procesie sprzedaży lub zakupu nieruchomości będzie miał wpływ na skuteczność przeprowadzanej transakcji. Jest on doradcą, który wpływa na ostateczną decyzję klienta. Z drugiej strony, klient musi mieć pewność, wewnętrzne przekonanie, że prezentowane przez agenta rozwiązania są najlepsze z możliwych w danej sytuacji.

Korzyści dla klienta

Agent działając na rynku, dobrze go zna w przeciwieństwie do klienta. Pośrednik ma nieocenioną zaletę: dystans do transakcji, potrafi negocjować w imieniu klienta na zimno. Klient niestety nie. Korzyścią z dystansu i powściągnięcia emocji jest osiągnięcie wyższej ceny sprzedaży (bądź niższej ceny kupna w przypadku reprezentowania klienta kupującego) lub uniknięcie zawarcia niekorzystnej umowy. Klienci często zapominają, że transakcje , które są często w takich przypadkach ich transakcjami życia, wywołują emocje nie pozwalające na racjonalne podejmowanie decyzji.

Dobry agent nieruchomości zna zatem rynek lokalny. W przypadku sprzedaży nieruchomości potrafi w sposób właściwy przedstawić ofertę sprzedaży i zaproponować cenę zapewniającą zakończenie transakcji w sposób zadowalający klienta. W przypadku obsługi klienta kupującego agent wyszuka nieruchomość spełniającą oczekiwania klienta i przede wszystkim sprawdzi stan prawny nieruchomości. W obu przypadkach dobry pośrednik w obrocie nieruchomościami zajmie się zebraniem wszystkich dokumentów niezbędnych do zakończenia transakcji, łącznie z umówieniem terminów u notariusza. Agent zatem musi budzić przekonanie, że zajmie się sprawą od początku do końca, przedstawiając najlepsze z możliwych rozwiązań. Kompleksowość usługi jest wartością, której klient powinien być świadomy już przy zawieraniu umowy pośrednictwa. Właśnie tak pracujemy.

Podsumowanie

Podsumowując: im bardziej kompleksowa usługa, tym więcej korzyści dla klienta. O wszystkich aspektach pracy dobrego pośrednika nieruchomości będziemy pisać w kolejnych odcinkach.